Yangın Merdiveni 

Yangın merdiveni; mevcut yasal düzenlemelere göre özellikle yeni binalar olmak üzere her binada kullanılması zorunlu olan yangın merdivenlerinde, kalite olgusuna mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü yangın merdivenleri, yangın anında insanların en hızlı ve güvenli şekilde olay yerini terk edebilmesi için hayati önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalara göre yangın başladıktan çok kısa bir süre sonra binayı duman ve alevlerin kapladığı, yine aynı hızda yangının çevreye yayıldığı tespit edilmiştir. Böyle tehlikeli bir ortamda yoğun duman ve alevler nedeniyle servis merdivenlerini kullanmak mümkün olmayacaktır. Bu durumda alternatif kaçış yolu niteliğindeki yangın merdiveni, can kayıplarını önlemede ve yangına müdahaleyi kolaylaştırmada çok önemli bir rol üstleniyor.

Yangın merdivenlerinde bulunması gereken teknik özellikler, projelendirilmesi ve konumlandırılmasına dair her detay, yönetmeliklerle belirtilmiştir. Yangına karşı alınabilecek önlemler arasında ilk sırada yer alan yangın merdivenleri, özellikleri itibariyle insanların duman ve alevlerden etkilenmeden, güvenli şekilde dışarı çıkmasını sağlar. Projelere göre özel olarak imalatı yapıldığından, olay esnasında binada bulunan herkes, birbirini ezmeden, paniklemeden aynı anda dışarı çıkabilir. Belirli bir süre yangına karşı dayanıklılık gösteren merdivenler, yangının kontrol altına alınmasında da etkin işlev görmektedir.

Yangın merdivenlerinde bulunan temel özellikler aynı olsa da, uygulanacak alanların özellikleri farklı olduğundan tasarım açısından çeşitleri mevcuttur. Birçok binada, düz kollu yangın merdiveni daha çok tercih edilmektedir. Çünkü herhangi bir koşul aranmaksızın, her binada güvenle kullanımı mümkündür. Hem montajının kolay olması, hem de estetik açıdan şık görünüme sahip düz kollu yangın merdivenleri, asıl fonksiyonu olan can güvenliğini sağlama işlevini yerine getirdiği gibi binaların dekorasyonuna da estetik katkı sağlar.

Kurumsal firmalardan alınacak yangın merdiveni hizmetiyle sistemi, uzun yıllar amacına uygun şekilde kullanmak mümkündür. Yangın merdiveni imalatı, projelere özel olarak gerçekleştirilir. Talep sonrasında öncelikle firma tarafından adrese gönderilen çalışanlar, binanın kaçıncı katta olduğu, içeride ne kadar insan bulunduğu ve binanın konumuna göre sistemin nereye konumlandırılacağına dair belirlemeleri yaptıktan sonra imalat yapılır.

Yangın merdivenlerinin istenildiği gibi binalarda yangına karşı güvenlik sağlaması için standartlara uygun şekilde imalatının yapılması şarttır. TSE belgeli yangın merdiveni demek, sistemin Yangın Yönetmeliği’nde belirtilen tüm teknik özellikleri taşıyor olması demektir. Kaliteli malzemeden, usta işçilikle ihtiyaçlara özel olarak üretilen yangın merdivenleri sadece kullanıldığı alanda değil, çevre binalar için de güvenlik sağlayıcı niteliğe sahiptir.

Kaliteli hizmet veren yangın merdiveni firmalarından, 2. el yangın merdiveni de temin edilebilir.  Ancak, taşıdıkları özellikler itibariyle büyük dikkat gerektiren kalite olgusu, 2. el yangın merdivenlerinde ekstra önem taşımaktadır. Yangın merdiveni başta olmak üzere gerek koruyucu gerekse müdahale amaçlı yangın ekipmanlarında yılların tecrübesine sahip firmamızdan, sıfır ürün kalitesinde 2. el yangın merdiveni temin edebilirsiniz. Ürünlerimizin hepsi, can ve mal güvenliğini yüksek seviyede sağlamak adına gerekli bakım onarımı yapılmış ve istenen sertifikalara sahip alternatiflerden oluşmaktadır.

Hem kaliteli hem de ucuz yangın merdiveni temin edebilmek için kurumsal hizmet sağlayan firmamızı tercih edebilirsiniz. Yangın merdivenlerinde bulunması gereken özellikler yasalarla belirlenmiş olup, ucuz yangın merdiveni şeklinde reklam yapan her firmaya itibar edilmemelidir. Yasalara uygun, kalifiye elemanlarla hizmet sağlayan firmamızdan kaliteli ve ekonomik yangın merdiveni teminatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yangın merdiveni fiyatları, ürünlerin ölçüsü ve tasarımına göre değişiklik gösterse de genel anlamda ekonomik aralıklardadır. Sistemde bulunması gereken koruyucu yasal özellikler her üründe sabit olup, müşterilerin istediği ek özellikler, sistemin konumlandırılması ve estetik tasarımı gibi faktörler, fiyatlara ek maliyet olarak yansımaktadır. Yangın merdiveni fiyatları için iletişim sağlayınız. 0533 120 48 34