Sizlere bu yazımızda günümüzde belediyeler tarafından hazırlanan yönetmelikler ile zorunlu hale getirilmiş ve mutlak suretle bulunması gereken yangın merdivenleri ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Biliyoruz ki insan ve can sağlığı hiç bir şeyden önemli değildir. Ancak yine istememize rağmen yangın gibi afetler ile karşılaşma durumu da söz konusu olabiliyor. İşte bu sebeple küçük – orta ve büyük işletmelerde hastanelerde okullarda devlet dairelerinde böylesine olumsuz bir durumla karşılaşıldığında hemen bina dışına tahliye yapılması için bu yangın merdiveni olması gerektiği zorunlu kılınmıştır. Böylece doğabilecek çok daha büyük felaketlerin önüne geçilmektedir. Yakın geçmişte bu tip yangınlarda acil çıkış merdivenlerinin ne kadar çok kişiyi hayatta tuttuğuna da bakabilirsiniz.

Tabi böyle bir merdiveni yönetmelik bilgisi olmadan doğru yapmak mümkün değildir. Mutlak suretle en doğru ve uygun proje ile yola çıkmak gerekmektedir. Bunun için ise alanda öncü olan güvenilir ve profesyonel çalışanları ile hizmet etmeye devam eden bir firmayı tercih etmeniz gerekecektir. İşte biz bu konuda siz değerli müşterilerimize kusursuza yakın bir hizmet sunduğumuzu söylemek isteriz. Eğer siz de her konuda yasal bir şekilde ve yönetmeliğe uygun kriterler çerçevesinde bir merdivene sahip olmak istiyorsanız asla başka bir firmaya gerek duymayacağınızı belirtmek istiyoruz. Sizlere en sağlıklı ve güvenilir bir projeye imza atmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ettiğimizi de söylemek isteriz. Peki, projeyi gerçekleştirmek için izlenen aşamalar nelerdir? Şimdi gelin bu konuda siz değerli ziyaretçilerimize bilgi aktarmaya çalışalım.

Öncelikle uzman çalışanlarımın yangın merdivenleri uygulanacağı alana gelir. Projenin nereye uygulanmasının daha yararlı olacağı konusunda hemen bir ön etüt çalışmasına başlarlar. Burada esas baz alınan kriter en kısa sürede insanları bina dışına tahliye etmektir. Yangın ve acil çıkış kapılarının yeterli olup olmadığına bakarlar. Bunun haricinde mimar tarafından çizilmiş hazır bir projeyi de aynen uygulayabilirler. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda ise yangın merdiveni için kullanılması en uygun malzemelerin kararı verilir. Müşteriye fiyat suulur. Burada önemli olan kriterler ise merdivenin bulunduğu adreste muhtemel kişi sayısı ve uygulanan binanın yüksekliğidir. Tüm bu fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonraki süreç uygulama aşamasını oluşturmaktadır.

Ancak bu noktada İstanbul yangın merdiveni etüt çalışmalarından sizin için ekstra bir ücret talep etmediğimizin de altını çizmek isteriz. En dayanıklı ürünler ile siz müşterilerimize her zaman uygun fiyat seçenekleri ile yardımcı olmaya çalıştığımızı da söyleyelim. Bunun yanında farklı ödeme opsiyonları ile de bütçenizi sarsmadan bu merdivenlere sahip olabileceğinizi belirtelim. Eğer sizde aklınızda hiç bir soru işareti kalmadan işlerinizi emanet edebileceğiniz bir şirket arıyorsanız alanında en çok ilgi gören adreste olduğunuzu da ifade etmekte yarar görüyoruz. Böylece zorunlu olan bu eksikliğinizi kısa sürede giderecek ve insan sağlığını koruma konusunda gerekli olan bu ihtiyacı güvenilir bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Siz de hemen İstanbul yangın merdiveni konusunda öncü olan sitemizi ziyaret edebilir ve bu konuda sizlere sunduğumuz tüm hizmetler ile alakalı detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmayı başarabilirsiniz. En uygun ve kaliteli projelere sahip olmak isteyenlerin ortak tercihi olan firmamız sizlere de yardımcı olmak için alanında profesyonel çalışanları ile hizmet sunmaya aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Sitemizin ana sayfasında yer alan iletişim numaralarından bizi arayabilir ön etüt çalışmaları için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Başta İstanbul olmak üzere ülkenin dört bir yanına hizmet götürdüğümüzü de yazımızın sonunda söylemek isteriz. Sağlık dolu günler diliyoruz.

Sayın ziyaretçi malumunuz üzere yangın merdivenleri çok çeşitli olduğundan ve yönetmelik ile ( z tipi yangın merdiveni ) malzeme detayları belirtilmediği için bir sabit fiyat aralığı yoktur ancak ücretsiz keşif yapıldıktan sonra fiyatlar belirlenebiliyor sizde yangın merdivenleriniz için arayın ücretsiz experlerimiz gelsin.

İstanbul Yangın Merdiveni
İnşaat sektörüyle ve teknolojik gelişmelerle beraber sürekli olarak ilerleme kat etmesi gereken yangın merdivenleri uzman firmamız sayesinde dünya çapında adını duyurabilecek kalite standartlarına ulaşıp sürekli bir gelişim içinde sektördeki başarısını sürdürmektedir. Başta tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbullu vatandaşlarımıza da kaliteyi, yaşam standartlarını yükseltecek ve en önemlisi yangın, deprem gibi tehlike arz eden durumlarda hayatını kurtarmasına yardımcı olacak İstanbul yangın merdivenlerini üretmek bizim sorumluluğumuzdadır. Biz sürekli olarak kendisini yenileme içinde olan, insanlara daha ekonomik fakat aynı zamanda kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan ve bu hizmeti seri üretimde uygulayabilen tek firmayız. Sürekli olarak Dünya genelinde araştırmalar yaparak sizlere daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. İlk olarak İstanbul’da başlayan yangın merdiveni üretimimiz kısa süre içinde tüm Türkiye’ye ulaşmıştır.

Bugün Çanakkale’den Iğdır’a kadar Sinop’tan Antakya’ya kadar en batıdan en doğuya, kuzeye ve güneye hizmet vermekteyiz. İstanbul kalabalık nüfusu ve yapısı kadar uzun bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da şuan Bizans döneminden kalma tarihi yapılar ve Osmanlı’dan kalma öncelikle müze olarak kullanılan ahşap yapılar bulunmaktadır. Lokanta, müze vb. amaçlarla kullanılan bu tarihi yapılar birçok insanın sürekli ziyaret ettiği yerlerdir. Bu yerlerde oluşacak ani bir yangın kısa süre içinde bütün yapıyı sarabilecek bir durumdadır. İşte böyle bir yangında insanların hayatını kurtarabilecek en önemli, önlem kaliteli yangın merdivenleridir. Bu yapıların doğal mimarisini ve estetiğini bozmadan, aynı zamanda yangın vb. bir durumda insanların rahat ve hızlı şekilde binadan kaçmalarını sağlayacak yangın merdivenlerinin inşa edilebilmesi için uzman bir firmaya ihtiyaç duyulmaktadır. İşte biz tam da bu noktada sizlere hizmet vermek için bir aradayız. Daha önceden kurulmuş olan yangın merdivenleri gibi zamanla özellikle kentsel dönüşüm vb. sebeplerden dolayı yıkılacak olan binalardan sonra yapılacak binalar için İstanbul yangın merdiveni zorunlu bir ihtiyaçtır.

Kaliteli Hizmetle İstanbul Yangın Merdiveni;

Yangın merdiveni ihtiyacınızda İster proje halindeyken isterse de eski bina halinde olan yapınızı alanında uzman teknik arkadaşlarımız gelerek yerinde inceleme yapmaktadır. Detaylı inceleme yapıldıktan sonra size ayrıntılı bir ön inceleme raporu sunulmaktadır. Siziz tek yapmanız gereken model seçimi olacaktır. Çünkü biz sizin düşünmenize gerek kalmadan yangın merdivenini nereye ve nasıl monte edeceğimize karar vereceğiz. Yangın merdivenlerini belediye yönetmeliğine en uygun şekilde inşa etmekteyiz. Binanızın estetik yapısına uygun model seçimi konusunda sıkıntı yaşarsanız biz tecrübelerimiz ve bilgimiz ışığında model seçiminde de sizlere yardımcı olacağız. Üreteceğimiz yangın merdivenlerinin gerekli tüm testlerini yaptığımızdan dolayı uzun yıllar sağlamlığını ve kalitesini koruyacaktır. TSE standartlarına uygun olarak ürettiğimiz İstanbul yangın merdivenleri sayesinde hem ekonomik hem de tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir hizmeti size sunacağız. Unutmayın ki yangın merdiveni ancak profesyonel firmaların yapabileceği bir üründür.