Yangın Merdivenlerinin Önemi

Yangın Merdiveni

 Yangın azımsanmayacak şekilde güçlü bir kıvılcım ile birden yaşadığımız hatıralar ile dolu olan evimizi arabamızı iş yerimizi elimizden alabilen en güçlü silahlardan birisidir. Ülkemizde geliştirilen ve yeni yapılan ve yapılacak olan bütün ev iş yerleri için Yangın Merdiveni oluşturulma zorunluluğu  bulunmaktadır.

Yangın Merdiveni; apartmanların hemen dış tarafında bulunan en üst kattan en alt kata dek uzanan farklı çeşitlikler ve apartmanların görselliğini korumaya yönelik olan cankurtaranlardan birisidir. Apartman sergi salonları Alış veriş merkezleri Lokantalar gibi birçok insan barındıran yerlere özel çözümleri ile siz değerli müşterilerimize ulaşmaktadırlar.

Yangın Merdivenlerinden hangisine sahip olmamız gerektiğinden önce hangi firmayı seçmemiz gerektiği daha da önemlidir. Yangın anında eğer ki büyük bir yangın ise; mümkün olduğunca cam kenarlarına ve ya en yüksek katlara çıkmaya çalışıyoruz. Eski yapılmış olan apartmanların birçoğunda yangın merdiveni bile yer almıyor. Böyle durumlarda sadece kurtarılmayı ve saniyeleri saymaya başlıyoruz.  Canımızı kurtarmak için en üst katta kurtarılmayı bekliyoruz.  Fazla insanın olduğu bir yerde yangına misafir olmuş isek; can havli ile kendimizi insanların üzerine atarak en yakın kurtarılma yerine doğru gitmeye çalışıyoruz. Bu sırada ezme ve bayılma tehlikesi ile de karşı karşıya kalmaktayız. Ülkemizde birçok Yangın Merdivenleri isminde çalışan profesyonel olmayan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlerin yaptıkları işleri internetten detaylı bir biçimde araştırmalı ve işlemi yaptırmaya başlamadan önce detaylı bir şekilde görüşülmelidir.

Şu anda işyerlerinde özellikle on kişinin  den fazla oturma yerine sahip olan üst katlarda ki binalarda yangın merdiveninin bulunması zorunlu bir hal olmuştur. Apartmanın konumuna en yakın yerden bizi en zemin kata dek götürebilecek merdivenler yapılmaktadır. Yangın olduğu anda bazı yangın merdivenleri apartmanın yan tarafına ve ya hiçbir şekilde korkulukları güvenlik önlemleri  olmadan yapıldığı için insanlarımız o korku anında kendilerini ya evin en dayanıklı bölümüne atıyor ve ya zemin kaya yakın ise aşağıya atlama düşüncesi içerisinde bulunuyorlar. İstanbul Yangın merdiveninin size sunacağı yangın merdivenleri çocuklarınız evde yalnız olsa bile onların kendi başlarına bir tehlike ile karşılaştıkları anda zemin kata güvenli bir şekilde inebileceği türden korkuluğu ve yüksek güvenlik önlemlerinin sahip olduğu bir hayat kurtarıcı olacaktır.

 Eviniz haricinde başka bir yerde de yangın ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu çok doğaldır. Yangın tatbikatı ve görev dağılımının ise her yerde yapılması gerekir. İnsanlara lider olabilecek kişiler belirlenmeli ve çıkış  kapılarına ve Yangın merdivenlerine insanların tahliyesini yapacak kişiler belirlenmelidir. Aralıklar ile yangın tatbikatı yapılmalıdır. Piyasa da olan birçok firma merdiven yapılacak yeri inceler iken kendilerince zorunlu olarak yapmaları gereken  ‘ekspertiz’ çalışması için sizden ücret isteyebilmektedirler fakat Kule Yangın; bu işlem için sizden her hangi bir ücret talep etmez. Bundan sonra ki zamanlar içinde geçen süre de ise sizin ihtiyaçlarınızı özenli bir şekilde profesyonel kadrosu ile belirlerler. Yangın merdiveni imalatı için ulaşınız. 0533 120 48 34