Yangın Merdiveni Fiyatlarında İndirim

Yangın Merdiveni 

Genel anlamda bakıldığında, her insanın birbirinden farklı farklı ihtiyaçları vardır. Temel ihtiyaçların karşılanmasında kişilerin cinsiyeti, zevkleri, bütçesi ve yaşına göre farklılık gözlemlenir. Ancak bazı gereksinimler, herkes için eşit derecede önemlidir. Bunların başında da güvenlik gelir. Güvenlik ihtiyacı, herkes için ortaktır çünkü herkesin yaşamını güvenli bir şekilde sürdürmeye hakkı vardır. Öyle ki toplumun geneli için ortak önem taşıyan güvenlik ihtiyacı, aynı zamanda insanların birbirine karşı sorumluluklarını yerine getirmesini gerektirir. Güvenlik denildiğinde oldukça geniş kapsamlı bir olgu karşımıza çıkara ancak biz, güvenli yaşam zincirinin sadece bir halkasını oluşturan yangını ele alalım. Yangının ne zaman nerde çıkacağı hiç belli olmaz. Çünkü sebepleri çok çeşitlidir. Sebebini bilemediğimiz için yangın çıkmasını önlememiz belki mümkün değil, ancak bir dizi tedbirler bütünüyle yangının sebep olabileceği can ve mal kaybı riskini en aza indirmek tabi ki mümkün. Yangın çıkar çıkmaz, çok hızlı bir şekilde geniş bir alanı etkisi altına alma özelliğine sahiptir. Bu nedenle önlem almak zorunludur. Bunun içinde ilk olarak yangın merdiveni ve yangın kapısı yaptırılmalıdır. Bu iki ekipman, yangın anında hayat kurtarıcı niteliktedir.

Yangın Merdiveni İmalatı 

Yangın merdivenleri, koruyucu özelliğinden dolayı özel bir üretim süreci sonrası kullanıma sunulurlar. Yangın merdivenlerinde bulunması gereken özellikler, yönetmeliklerle belirlenmiştir. Buna göre bir binada yangın merdiveni varsa, yangına karşı büyük bir önlem alınmış demektir. Her binanın yapısı farklı olduğundan, yangın merdiveni imalatı yapılacak binalarda öncelikle inceleme yapılır. Bina kaçıncı katta ve içinde kaç kişi bulunuyor, yangın merdiveni için en uygun konum neresi gibi belirlemeler yapıldıktan sonra imalatı gerçekleştirilen yangın merdivenleri, yangın anında kişilerin sakince ve paniklemeden dışarı çıkmasını sağlar. Merdivenler belirli bir süre yangına karşı dayanıklılık gösterdiğinden, kişilerin tahliye sırasında yangının olumsuzluklarından etkilenmesi gibi bir durumda söz konusu olmamaktadır. Yangına müdahalenin kolaylaşması ve çevreye yayılımının engellenmesindeki etkisi de ayrı bir avantajı.

TSE Belgeli Yangın Merdiveni 

Yangın üzerine yapılan bilimsel araştırmalarda, yangının çıktığı andan itibaren çok kısa bir süre içinde önemli bir alanı etkisi altına aldığı, önce duman sonra da alevlerin olay yerini sadece birkaç dakika gibi kısa bir sürede kapladığı ortaya koyulmuştur. Böyle büyük bir tehlikede binanın normal çıkış merdivenleri dakikalar içinde kullanılamaz hale gelir. Zaten yangın sırasında insanların paniklemesiyle sağlıklı bir şekilde dışarı çıkması mümkün olmayacaktır. Yangın merdiveni bu durumda hayati öneme sahiptir. Ancak, işlevine uygun şekilde kullanılabilmesi için yangın merdivenlerinde kaliteye önem verilmelidir. Sistem, yönetmeliklere uygun şekilde mi üretildi, yangın anında koruyuculuğu var mı bunlara çok dikkat edilmelidir. Sadece yangın değil tehlike içerikli birçok durumda alternatif kaçış yolu görevi üstlenen TSE belgeli yangın merdiveni, güvenli yaşam için en ideal çözümdür.

Ucuz Yangın Merdiveni 

Hayatın her alanında olduğu gibi güvenlik ekipmanları temininde de fiyat olgusu göz önünde bulunduruluyor. Her ne kadar güvenlik olgusu ağır bassa da, fiyat da ikinci plana atılamıyor. Hal böyle olunca hem güvenli hem de ucuz yangın merdiveni arayışı başlıyor. Aslında, gerekli kriterlere uygun şekilde imalatı yapılmış 2. el yangın merdiveni seçenekleri, bu gibi durumlarda kurtarıcı oluyor. Bakım ve onarımı yapılmış, gerekli testlerden geçirilmiş yangın merdivenleri, sıfır ürün performansında kullanılabilir. Paslanmamış gerekli antipas astar ve son kat yağlı boya yada yanmaz boya ile temiz bir şekilde boyanan z tipi yangın merdivenleri, makaralı ve dairesel yangın merdivenleri kullanılabilir.

Yangın merdivenleri, farklı ihtiyaçların karşılanması adına taleplere göre üretilmektedir. Dairesel ya da düz kollu yangın merdiveni gibi çeşitleri bulunan sistemlerin, teknik özellikleri birbirleriyle aynıdır.

Gelelim fiyat olgusuna. Yangın merdiveni fiyatları, sistemin türü, ölçüsü ve ek teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Alanında profesyonel firmalardan temin edilecek yangın merdivenleri, birçok tehlikeye karşı etkili bir önlem unsuru olduğundan, öden fiyat sistemden alınan verimin kat kat altındadır.

Yangın merdivenleri fiyatlarında indirimden faydalanmak için müşteri hizmetleri aracılığıyla destek talebinde bulunabilirsiniz. Başarı Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri, Yangın Eğitimi ve Yangın Danışmanlığı konularında hizmetler vermekte.